هواپیمایی قطر بهتر است یا امارات؟

هواپیمایی امارات و قطر دو خط هوایی برتر در سالیان گذشته هستند که امکانات خوبی برای مسافران تدارک دیده اند. شاید برای شما نیز سوال باشد که از میان بلیط خارجی که می خرید: هواپیمایی قطر بهتر است یا امارات؟. برای جواب دادن به این پرسش نیاز است تا امکانات این دو ایرلاین را با هم مقایسه کنیم تا به جواب خوبی برسیم.f:id:trainticketsabz:20180308222432p:plain

 

هر مسافری که بلیط هواپیما خریداری می کند دوست دارد تجربه ای با کیفیت و لذتبخش از سفر داشته باشد؛ به همین دلیل نام شرکت هواپیمایی در هنگام انتخاب بلیط هواپیما اهمیت بالایی پیدا می کند. برای آشنایی با اصطلاحات بلیط هواپیمایی به بخش مقالات سایت خرید بلیط هواپیما گل پرواز مراجعه کنید. بسیاری از ایرلاین ها به دلیل کیفیت خدمات و سرویس دهی مناسبی که دارند مشهور هستند.

 

هواپیمایی امارات و قطر دو ایرلاینی هستند که در سال های گذشته همواره جزء بهترین ایرلاین های دنیا بوده اند و هیچگونه سقوط و انحرافی را نداشته اند در پروازهای خود سرویس دهی بسیار خوبی را ارائه می کنند.

پرواز خارجی اکونومی این دو ایرلاین اگرچه در مقایسه با فرست کلاس و بیزنس کلاس از امکانات پایین تری برخوردار است، اما در این پرواز نیز مسافران می توانند انتظار یک پذیرایی و سفر به یادماندنی را داشته باشند.

اما اگر بخواهیم برای رزرو بلیط هواپیما بین این دو ایرلاین انتخاب کنیم کدام را انتخاب می کنیم؟ به نظرتان پرواز اکونومی هواپیمایی قطر بهتر است یا امارات؟

غذای هواپیمای قطر

برای دانستن اینکه هواپیمایی قطر بهتر است یا امارات، غذا یکی از مولفه های مهم در مقایسه پرواز اکونومی است و به طور کلی، یکی از دلایل برتری ایرلاین ها کیفیت غذای هواپیماست. وعده های غذایی در هواپیمایی امارات با نوشیدنی و اسنک شروع می شود و در ادامه غذای اصلی سرو می شود.

منوی نوشیدنی ها و آب میوه ها بسیار متنوع است و کیفیت غذا نیز بسیار دلچسب و خوشمزه است. غذاها از بهترین و تازه ترین مواد اولیه تهیه شده اند و به شیوه ای مودبانه و محترمانه، همراه با قاشق و چنگال استیل سرو می شوند.

در بلیط پرواز خارجی اکونومی قطر منوی غذاها به مسافران ارائه می شود تا در مورد پیش غذا، غذای اصلی و دسر اطلاع داشته باشند. منوی آب میوه های قطر نیز کاملا متنوع و باکیفیت است.

کیفیت صندلی هواپیما

یکی از مهمترین موارد برای دانستن اینکه هواپیمایی قطر بهتر است یا امارات، کیفیت صندلی هواپیماست. چینش صندلی ها در هواپیماهای ای ۳۸۰ امارات به صورت ردیف های ۳-۴-۳ تایی است.

در صورتی که می خواهید در قسمت آرام تری بنشینید در قسمت جلو صندلی تان را رزرو کنید. موقع سرو غذا نیز ابتدا نوبت صندلی های ردیف جلو است؛ این امر با توجه به ۵۰۰ مسافر این هواپیما تفاوت زمانی قابل توجهی را می تواند ایجاد کند.

صندلی های ای ۳۸۰ امارات بسیار راحت هستند و فضایی برای قرار دادن پاها دارند. این صندلی ها مجهز به سیستم سرگرمی هستند و منویی متنوع از موسیقی، فیلم و بازی به مسافران ارائه می کنند.

مقایسه صندلی اکونومی هواپیمایی قطر با امارات

بین صندلی ها پورت برای شارژ وسایل الکترونیکی وجود دارد. صندلی ها تا حد زیادی به عقب خم می شوند و قسمت قرار دادن سر نیز کاملا راحت است. از لحاظ کیفیت و راحتی صندلی، هواپیمایی امارات یکی از بهترین و راحت ترین صندلی های هواپیما را دارد.

هواپیمایی قطر در پروازهای طولانی مدتش از هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ استفاده می کند. این ایرلاین فضای داخلی این هواپیما را به شیوه ای مدرن طراحی کرده است. صندلی ها بسیار راحت هستند و مانند هواپیمایی امارات، قسمت قرار دادن سر کاملا راحت و متناسب است.

سیستم سمعی بصری به همراه یک صفحه نمایش در مقابل هر صندلی قرار دارد. پورت مخصوص شارژ نیز بین صندلی ها وجود دارد و مسافران می بایست به صورت اشتراکی از آن استفاده کنند.

سرگرمی در هواپیمایی امارات با قطر

سیستم سرگرمی هواپیمایی امارات یکی از بهترین سیستم ها در دنیاست و جوایز متعددی کسب کرده است. در پرواز امارت طیف بسیار متنوعی از موسیقی و فیلم، از فیلم های کلاسیک و قدیمی گرفته تا جدیدترین فیلم های روز دنیا در اختیار مسافران قرار می گیرد.

همچنین هدفون های راحت و باکیفیتی به مسافران ارائه می شود. در پرواز امارات اینترنت وای فای با هزینه ای منصفانه ارائه می شود که البته سرعت بالایی ندارد.

سیستم سرگرمی قطر ایرویز نیز از کیفیت بالایی برخوردار است. دسته بندی فیلم ها و موسیقی در سیستم قطر مشخص تر است و انتخاب فیلم را برای مسافران راحت تر می کند. البته شاید از لحاظ تنوع سریال های تلویزیونی از امارات پایین تر باشد، اما طیف متنوعی از فیلم و موسیقی را در اختیار مسافران قرار می دهد و هر سلیقه ای را راضی نگه می دارد. قبل از خرید بلیط جارجیدقت کنید کدام ایرلاین را بیشتر می پسندید.

در پرواز اکونومی قطر ایرویز اینترنت وای فای وجود ندارد. شاید مقایسه پرواز اکونومی هواپیمایی قطر با امارات در این مورد کمی سخت باشد، چرا که هردو خدمات فوق العاده ای را به مسافران ارائه می کنند.

کیفیت خدمات و سرویس دهی

هر دو ایرلاین در زمینه غذا، صندلی و سرگرمی شاید در یک سطح قرار داشته باشند و هر دو بهترین کیفیت را به مسافران ارائه می کنند. اما برای دانستن اینکه هواپیمایی قطر بهتر است یا امارات، مقایسه پرواز اکونومی هواپیمایی قطر با امارات یکی از تفاوت های بارز این دو را شاید بتوان در نحوه سرویس دهی به مسافران دانست.

مهمانداران امارات بسیار باتوجه و مودب هستند و آماده هرگونه کمک به مسافران هستند. مهمانداران امارات در حمل چمدان به مسافران کمک می کنند و آن ها را تا صندلی شان راهنمایی می کنند. البته این سرویس دهی پس از تیک-آف کمرنگ می شود.

یکی از نقاظ ضعف سرویس دهی امارات را شاید بتوان هنگام سرو غذا مشاهده کرد. البته هواپیمای ایرباس ای ۳۸۰ هواپیمایی بسیار بزرگ است، با این حال فرآیند سرو غذا حدود ۹۰ دقیقه طول می کشد و در این مدت مسافران به سختی می توانند در راهروها حرکت کنند و به سرویس بهداشتی بروند.

سرویس دهی قطر را می توان در سطحی بالاتر به نسبت امارات قرار داد. مهمانداران قطر ایرویز حتی در پرواز اکونومی نیز به گونه ای اختصاصی و شخصی به هر مسافر سرویس دهی می کنند.

این مهمانداران طوری آموزش دیده اند که با هر مسافر به طور ویژه رفتار کنند و برای هر مسافر وقت بگذارند. این سرویس دهی احساس سرویس دهی فرست کلاس را به مسافران می دهد.

فرودگاه اصلی

یکی دیگر از تفاوت های این دو ایرلاین را می توان در نوع فرودگاه اصلی دانست. فرودگاه بین المللی دبی قطب اصلی فعالیت های هواپیمایی امارات به شمار می رود و مسافرانی که بلیط هواپیمای امارات را تهیه کرده اند به این فرودگاه وارد می شوند.

فرودگاه دبی یکی از پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان به شمار می رود و امکانات و خدمات تسهیلی بی نظیری را به مسافران ارائه می کند. با اینحال هنگام جابجایی و ترانسفر مسافر از هواپیما زمان زیادی طول می کشد و شاید مسافران اکونومی در اولویت آخر قرار می گیرند. خیلی از مسافران ترس از ارتفاع دارند به همین خاطر در سفرهای هوایی دچار مشکل می شوند. برای دانستن دلایل ترس از سقوط هواپیما به مقالات سایت گل پرواز سری بزنید. هواپیمایی قطر و امارات جزء هواپیمایی هایی امن هستند.

اما قطب اصلی فعالیت های قطر ایرویز، فرودگاه حمد در شهر دوحه است. البته در این فرودگاه نیز برای جابجایی باید کمی معطل شوید اما وقتی به سالن فرودگاه وارد شوید با فضایی بی نظیر مواجه می شوید.

فروشگاه ها و رستوران های متعدد، فضاهای مناسب برای استراحت، محوطه بازی کودکان، قسمت شارژ موبایل و امکانات دیگر از جمله امتیازات فرودگاه حمد به شمار می روند. بسیاری از مسافران در هنگام مقایسه پرواز اکونومی هواپیمایی قطر با امارات، کیفیت فرودگاه اصلی را نیز مدنظر قرار می دهند.

منابع: https://goo.gl/BJCQBj